• Düşün, Üret, Bul!          Osman Algın  -  Timaş Yayınları

Düşün, Üret, Bul! Osman Algın - Timaş Yayınları

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

 • Ürün Kodu: AB0216
 • Stok Durumu: 1
 • 9,50₺

 • KDV Hariç: 9,50₺

Üretici düşünce, problemlere, yetersizliklere, bilgi açıklıklarına, eksik elemanlara, uyumsuzluklara vb.Lerine duyarlı olma, zorlukları belirleme; problemlere ilişkin çözümler arama, tahminlerde bulunma veya varsayımlar ileri sürme sürecinde en çok kullandığımız düşünce türüdür.
Üretici düşüncenin 4 boyutu vardır. Bunlar; akıcılık, esneklik, özgünlük ve zenginleştirmedir. Akıcılık bizim bir konu hakkında mantıklı düşünce üretme sayımızdır. Esneklik, farklı kategorilerdeki düşünce üretme yeteneğimizdir. Özgünlük, farklı, sıra dışı düşünceler üretme yeteneğidir. Zenginleştirme ise düşüncemizi geliştirme ve ayrıntılar ekleme yeteneğimizdir. Üretici düşünme yeteneği yüksek olan bireylerin, bağımsız karar alma, özgüven, problemlere kolay çözümler üretme, bir sorun hakkında birden çok çözüm üretme gibi özellikleri gelişmiştir. Benim üretici düşünce yeteneğim düşük diye üzülmeyin. Üreticiliğinizi yaşınız kaç olursa olsun çeşitli eğitimlerle geliştirebilirsiniz.
Elinizdeki bu kitapta üretici düşüncenin bu dört alanını geliştirmek için hazırlanmış birbirinden ilginç ve zevkli sorularla karşılaşacaksınız. Meraklanmayın bu soruların tek doğrusu yok. Sizin üretici düşünme yeteneğiniz, bu soruların cevaplarını belirleyecek. Soruları cevaplarken yukarıdaki 4 maddeye göre cevap vermeye kendinizi zorlayın yeter. Haydi bakalım kolay gelsin.

Basım Dili: Türkçe

Basım Yeri: Türkiye - İstanbul

Sayfa Sayısı: 159

En / Boy: 12,50 / 19,50 cm

Kağıt Cinsi: 2. Hamur

Yaş Grubu: 9 - 12


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Çocuk Kitapları - Genel